fbpx

IRLANDIA – 73,000 euro odszkodowania po wypadku rowerowym

Wypadek rowerowy nie jest niczym przyjemnym, zgodzi się z tym każdy, kto choć raz w nim uczestniczył. Jednakże, w zależności od okoliczności zdarzenia, może on stanowić podstawę do wypłaty odszkodowania. W zeszłym roku przekonał się o tym pewien irlandzki nastolatek, który otrzymał naprawdę wysokie odszkodowanie po wypadku w Irlandii.

IRLANDIA – 73,000 euro odszkodowania po wypadku rowerowym.

Cała sprawa miała miejsce kilka lat temu, choć zakończyła się dopiero w tym roku. Chłopiec wraz ze swoim kuzynem postanowili przejechać się na wycieczkę jednym rowerem. Poszkodowany miał wówczas 13 lat. Pech chciał, że w trakcie jazdy wjechali rowerem  w dziurę, na skutek czego doszło do wypadku. Chłopiec doznał urazu nadgarstka, ramienia, kolana oraz pleców – efektem czego były liczne blizny na jego ciele. Bez zastanowienia rodzice chłopaka skierowali sprawę do irlandzkiego prawnika, pozywając lokalne władze hrabstwa Cork za zły stan drogi, który przyczynił się do wypadku.

Sprawa trwająca prawie 3 lata, zakończyła się sukcesem – nastolatek w ramach odszkodowania za wypadek w miejscu publicznym w Irlandii otrzymał niebagatelną kwotę 73,000 euro. Na chwilę obecną jest ona przetrzymywana na sądowym rachunku bankowym, do momentu aż chłopak stanie się pełnoletni.

Wysokie odszkodowanie za wypadek w Irlandii.

Jak podkreślał adwokat poszkodowanego, podobnie zresztą jak i sędzia orzekający w całej sprawie, odszkodowanie było tak wysokie, ponieważ ilość urazów powstałych w wypadku rowerowym była dosyć spora. Co więcej, blizny po wypadku będą widoczne na ciele chłopca do końca życia i już sam ten fakt przyczynił się do przyznania tak wysokiej kwoty pieniężnej.

Wypadki drogowe, w miejscach publicznych, jak i w pracy, niosą ze sobą różne skutki, to z kolei ma odzwierciedlenie w wysokości przyznawanego odszkodowania po wypadku w Irlandii. Przykładowo:

  • za proste złamanie kości piszczelowej lub strzałkowej z dobrym rokowaniem na całkowite wyzdrowienie w przyszłości otrzymasz do 49,400 euro odszkodowania
  • za skomplikowane i wielomiejscowe złamanie kości piszczelowej lub strzałkowej z trwałym uszczerbkiem na zdrowiu otrzymasz od 77,700EUR do 96,800EUR odszkodowania
  • za lekkie pęknięcie rzepki w kolanie z dobrym rokowaniem na całkowite wyzdrowienie w przyszłości otrzymasz od 20,600EUR do 47,200EUR odszkodowania
  • za złamanie rzepki w kolanie z przemieszceniem, wymagające operacji, stanowiące trwały uszczerbek na zdrowiu otrzymasz od 52,800 euro do 89,100 euro odszkodowania.

Kwoty prezentowane powyżej dotyczą jedynie ogólnej części odszkodowania po wypadku w Irlandii. O odszkodowaniu ogólnym i szczególnym pisaliśmy tutaj

Kancelaria prawna – profesjonalna pomoc po wypadku w Irlandii.

Małe sprawy o odszkodowanie po wypadku w Irlandii mogą zakończyć się już po kilku miesiącach. Jednakże, roszczenia dotyczące poważnych urazów ciała mogą trwać nawet do 3 lat, szczególnie jeśli obrażenia cielesne są znaczące, objawy utrzymują się długo a rokowania na całkowitą rekonwalescencję są marne. W takim przypadku zawsze dobrym pomysłem jest skorzystanie z pomocy prawnika. Activus działa rzetelnie, kompleksowo, a przede wszystkim skutecznie.

Uzyskaj odszkodowanie w 3 prostych krokach

UCIERPIAŁEŚ W WYPADKU

ZGŁOŚ TO DO NAS

ODBIERZ NALEŻNE PIENIĄDZE

KONTAKT TELEFONICZNY

+353 1 254 2006

Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin.

Pomagamy poszkodowanym na terenie całej Irlandii

Przytrafił Ci się wypadek w Irlandii nie z własnej winy? Nieważne, czy mieszkasz w Dublinie, Cork, lub w Sligo. Reprezentujemy klientów na terenie całej Irlandii oraz tych, którzy na stałe przebywają w Polsce.

Kontakt