fbpx

Irlandia – 82,000 euro odszkodowania po wypadku w hotelu

Wypadek w Irlandii do którego doszło na terenie hotelu w Dublinie nie był niczym nadzwyczajnym, gdyż takiego rodzaju zdarzenia mają miejsce w Irlandii bardzo często. W zależności od okoliczności wypadku, może on stanowić podstawę do wypłaty odszkodowania. Przekonała się o tym pokojówka, która w wyniku obrażeń kręgosłupa otrzymała znaczną kwotę odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu po wypadku w Irlandii.

Irlandia – 82,000 euro odszkodowania po wypadku w hotelu

Zdarzenie miało miejsce w jednym z hoteli w Dublinie. Pracująca tam pokojówka była odpowiedzialna za sprzątnięcie i przygotowanie pokoi dla nowych gości. Jej praca była fizycznie wymagająca i zazwyczaj pracodawca nakładał na nią dużą presję czasu. Do wypadku w Irlandii doszło, kiedy kobieta, spiesząc się, żeby na czas przyszykować pokój, nie mając żadnej pomocy ze strony innych pracowników, musiała samodzielnie unieść stare, masywne, drewniane łóżko, ważące ok. 60 kg. Podczas przesuwania łóżka, pokojówka poczuła nagły, silny ból w dolnym odcinku kręgosłupa. W tym momencie wiedziała, że nie jest w stanie kontynuować dalszej pracy i natychmiast zawołała po pomoc. Wypadek w pracy został zgłoszony kierownikowi zmiany, który spisał raport powypadkowy, a kobieta udała się niezwłocznie do lekarza. W wyniku przeprowadzonych badań i testów, lekarz prowadzący poinformował poszkodowaną o tym, że wypadł jej dysk w kręgosłupie.

Poszkodowana winiła za ten wypadek w pracy w Irlandii swojego pracodawcę, który ewidentnie nałożył na nią zbył fizycznie wymagające obowiązki, narzucił jej zbyt szybkie tempo pracy oraz nie przekazał jej żadnej pomocy ze strony innych pracowników. Sprawa od odszkodowanie za wypadek w pracy trwała prawie 3 lata, aczkolwiek zakończyła się sukcesem – pokojówka w ramach odszkodowania za wypadek w pracy w Irlandii otrzymała niebagatelną kwotę 82,000 euro. Do pozytywnego wyniku sprawy przyczynił się również fakt, że pracodawca nigdy nie zapewnił poszkodowanej żadnych szkoleń, ani treningów dotyczących BHP, co jest w Irlandii obowiązkowe.

Wysokie odszkodowanie za wypadek w pracy w Irlandii

Wypadek w pracy może być różnej natury, aczkolwiek najczęściej wiąże się on z obrażeniami pleców. Im większy uszczerbek na zdrowiu i dłuższy okres rekonwalescencji, tym wiadomo większa wysokość odszkodowania po wypadku w Irlandii. Przykładowo:

  • za lekkie obrażenia tkanki miękkiej i utrzymujący się ból, z dobrym rokowaniem na całkowite wyzdrowienie w przyszłości otrzymasz do 18,400 euro odszkodowania
  • za średnie obrażenia tkanki miękkiej i dłużej utrzymujący się ból, ze średnim rokowaniem na całkowite wyzdrowienie w przyszłości otrzymasz do 34,400 euro odszkodowania
  • za znaczne obrażenia tkanki miękkiej, poważne ograniczenie ruchu, dłużej utrzymujący się ból i możliwie wymagane leczenie operacyjne w przyszłości otrzymasz do 55,700EUR odszkodowania
  • za poważne obrażenia tkanki miękkiej, które prowadzą do trwałej zmiany struktury kręgosłupa i jego dysków, poważne ograniczenie ruchu, utrzymujący się silny ból i konieczność operacji w przyszłości otrzymasz do 92,000EUR odszkodowania

Kwoty prezentowane powyżej dotyczą jedynie ogólnej części odszkodowania po wypadku w Irlandii. O odszkodowaniu ogólnym i szczególnym pisaliśmy tutaj.

Kancelaria prawna – pofesjonalna pomoc po wypadku w Irlandii

Drobne sprawy o odszkodowanie po wypadku w pracy Irlandii mogą zakończyć się już po kilku miesiącach. Jednakże, roszczenia dotyczące poważnych urazów ciała mogą trwać nawet do 3 lat, szczególnie jeśli obrażenia cielesne są znaczące, objawy utrzymują się długo, a rokowania na całkowitą rekonwalescencję są marne. W takim przypadku zawsze dobrym pomysłem jest skorzystanie z pomocy prawnika. Activus działa rzetelnie, kompleksowo, a przede wszystkim skutecznie.

Pamiętaj, że jeżeli ucierpiałeś w skutek wypadku w pracy w Irlandii, który zdarzył się z winy innego pracownika, lub zaniedbania ze strony pracodawcy – przysługuje Ci odszkodowanie za ból i cierpienie, zwrot kosztów leczenia oraz zwrot utraty zarobków w okresie w którym, z powodu wypadku, nie byłeś zdolny do pracy. Skontaktuj się z nami po bezpłatną poradę i dowiedz się co i ile Ci się należy.

Uzyskaj odszkodowanie w 3 prostych krokach

UCIERPIAŁEŚ W WYPADKU

ZGŁOŚ TO DO NAS

ODBIERZ NALEŻNE PIENIĄDZE

KONTAKT TELEFONICZNY

+353 1 254 2006

Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin.

Pomagamy poszkodowanym na terenie całej Irlandii

Przytrafił Ci się wypadek w Irlandii nie z własnej winy? Nieważne, czy mieszkasz w Dublinie, Cork, lub w Sligo. Reprezentujemy klientów na terenie całej Irlandii oraz tych, którzy na stałe przebywają w Polsce.

Kontakt