fbpx

IRLANDIA – Sprawdź kiedy dostaniesz odszkodowanie za błąd lekarski

Do zaniedbania medycznego dochodzi w momencie kiedy pacjent doznał uszczerbku na zdrowiu w wyniku błędu lekarza. W takiej sytuacji należy Ci się odszkodowanie. Należy pamiętać, że w różnych krajach standardy medyczne są na różnym poziomie i często odbiegają one od siebie. Kiedy w Irlandii lekarz przepisuje Ci Paracetamol, w Polsce na te same objawy lekarz może wypisać antybiotyk, który niekoniecznie Ci pomoże jeżeli nie doszło do infekcji bakteryjnej. Zła diagnoza, lub nieodpowiednie leczenie, w wyniku którego nie wracasz do zdrowia i ciągle chorujesz, aczkolwiek kiedy nie doszło do konkretnego uszczerbku na zdrowiu – nie jest postrzegane jako błąd lekarski, lecz po prostu jako nietrafną diagnozę.

Kiedy mogę starać się o odszkodowanie za błąd lekarski w Irlandii?

O zaniedbaniu medycznym możemy mówić dopiero w chwili, kiedy przez źle postawioną diagnozę i niezastosowanie na czas odpowiedniego leczenia dochodzi do uszczerbku na zdrowiu. W sprawach o odszkodowanie za błąd lekarski w Irlandii należy udowodnić, że inny lekarz w tej samej sytuacji, na podstawie ogólnie przyjętych standardów oraz swojej wiedzy w zakresie medycyny i doświadczenia zawodowego, zastosowałby inne leczenie, które mogłoby zapobiec powstałemu już uszczerbkowi zdrowotnemu.

W jakich sytuacjach dochodzi do błędu lekarskiego w Irlandii?

Do zaniedbania medycznego najczęściej dochodzi w następujących sytuacjach:

  • błędna diagnoza choroby lub urazu, w wyniku której doszło do uszczerbku na zdrowiu
  • zbyt późne zdiagnozowanie choroby lub urazu, przez co doszło do uszczerbku na zdrowiu
  • błędy podczas operacji, lub zabiegów chirurgicznych, w wyniku których doszło do uszczerbku na zdrowiu, np. pozostawienie narzędzi chirurgicznych w ciele pacjenta.
  • przepisanie nieodpowiedniego leku, co doprowadziło do uszczerbku na zdrowiu
  • brak odpowiedniej higieny szpitalnej / klinicznej, w wyniku której doszło do uszczerbku na zdrowiu pacjenta, np. poprzez zakażenie go.

Jeżeli  doznałeś uszczerbku na zdrowiu w skutek zaniedbania medycznego w Irlandii, masz prawo otrzymać należne Ci odszkodowanie. Skontaktuj się z nami po bezpłatną poradę, a nasi prawnicy powiedzą Ci, jakiego odszkodowania możesz dochodzić.

Uzyskaj odszkodowanie w 3 prostych krokach

UCIERPIAŁEŚ W WYPADKU

ZGŁOŚ TO DO NAS

ODBIERZ NALEŻNE PIENIĄDZE

KONTAKT TELEFONICZNY

+353 1 254 2006

Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin.

Pomagamy poszkodowanym na terenie całej Irlandii

Przytrafił Ci się wypadek w Irlandii nie z własnej winy? Nieważne, czy mieszkasz w Dublinie, Cork, lub w Sligo. Reprezentujemy klientów na terenie całej Irlandii oraz tych, którzy na stałe przebywają w Polsce.

Kontakt