fbpx

Prawnik w Irlandii – Jaka kwota odszkodowania należy mi się po wypadku?

Jeżeli ucierpiałeś w wypadku w Irlandii, który zdarzył się nie z Twojej winy i do końca nie wiesz jak dochodzić swoich praw – ten poradnik jest dla Ciebie. Nasi prawnicy bezpłatnie udzielą Ci informacji na temat roszczeń odszkodowawczych po wypadku w Irlandii.

Jaka kwota odszkodowania należy mi się po wypadku w Irlandii?

Wszystko zależy od okoliczności zdarzenia. Zarówno Komisja ds obrażeń (Injuries Board), jaki i irlandzkie sądy określają wysokość odszkodowania na tych samych zasadach. Wysokość odszkodowania  po wypadku w Irlandii szacowana jest na podstawie złożonej dokumentacji (raportów medycznych wydanych zarówno przez Twojego lekarza prowadzącego oraz, jeżeli jest taka konieczność, przez innych niezależnych lekarzy), uwzględniając wytyczne z tzw. księgi stawek odszkodowań (Book of Quantum). Należy pamiętać, że jeżeli uległeś wypadkowi w Irlandii nie z własnej winy masz prawo uzyskać odszkodowanie ogólne, które obejmuje zadośćuczynienie za cierpienia związane z obrażeniami poniesionymi podczas wypadku. Dodatkowo, masz prawo dochodzić odszkodowania szczególnego, czyli zwrotu kosztów poniesionych w związku z wypadkiem, tj. kosztów leczenia, utraty zarobków, czy kosztów naprawy uszkodzonego pojazdu. W niektórych przypadkach, gdzie uszczerbek na zdrowiu jest stały, odszkodowanie może obejmować przyszłe koszty leczenia, czy utratę zarobków w przyszłości. Wypełnij formularz kontaktowy na naszej stronie, a my skontaktujemy się z Tobą  udzielając Ci bezpłatnej konsultacji i wstępnie oszacowując wartość Twojego roszczenia.

Czy będę musiał zapłacić podatek od uzyskanego odszkodowania powypadkowego w Irlandii?

Nie. Jednakże dochód uzyskany z inwestycji z odszkodowania może podlegać opodatkowaniu.

Czy należy mi się odszkodowanie po wypadku drogowym w Irlandii, gdy sprawca nie był ubezpieczony lub zbiegł z miejsca wypadku?

Tak. Jeżeli uległeś wypadkowi drogowemu w Irlandii nie z własnej winy, w wyniku którego doznałeś szkód osobistych, a w chwili wypadku sprawca nie posiadał ubezpieczenia lub kiedy osoba osoba odpowiedzialna za spowodowanie wypadku zbiegła z miejsca zdarzenia, nadal masz prawo uzyskać odszkodowanie. W takiej sytuacji odszkodowanie nie zostanie wypłacone z OC sprawcy, lecz z irlandzkiego biura ubezpieczycieli komunikacyjnych (Motor Insurers Bureau of Ireland).

Jeżeli chciałbyś uzyskać więcej informacji na temat roszczeń odszkodowawczych po wypadku w Irlandii, wypełnij formularz kontaktowy na naszej stronie, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin.  

Uzyskaj odszkodowanie w 3 prostych krokach

UCIERPIAŁEŚ W WYPADKU

ZGŁOŚ TO DO NAS

ODBIERZ NALEŻNE PIENIĄDZE

KONTAKT TELEFONICZNY

+353 1 254 2006

Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin.

Pomagamy poszkodowanym na terenie całej Irlandii

Przytrafił Ci się wypadek w Irlandii nie z własnej winy? Nieważne, czy mieszkasz w Dublinie, Cork, lub w Sligo. Reprezentujemy klientów na terenie całej Irlandii oraz tych, którzy na stałe przebywają w Polsce.

Kontakt