fbpx

Wypadek drogowy w Irlandii – Co robić jeżeli sprawca nie ma ubezpieczenia

Co robić jeżeli sprawca wypadku drogowego w Irlandii nie ma ubezpieczenia, lub uciekł z miejsca zdarzenia?

W przypadku kiedy doszło do wypadku drogowego w Irlandii nie z Twojej winy, w wyniku którego doznałeś uszczerbku na zdrowiu, lub w którym został uszkodzony Twój samochód, a sprawca nie posiadał ubezpieczenia OC, czy też zbiegł z miejsca zdarzenia, należy Ci się odszkodowanie. W takiej sytuacji za wypłatę zadośćuczynienia oraz zwrot kosztów naprawy Twojego pojazdu będzie odpowiedzialne Irlandzkie Biuro Ubezpieczycieli komunikacyjnych (Motor Insurers Bureau of Ireland). W przypadku poniesionych strat materialnych, poszkodowany będzie musiał jednakże pokryć pierwsze €220 szacowanych kosztów z własnej kieszeni, a resztę wyrówna mu MIBI. Jeżeli doszło u Ciebie do uszczerbku na zdrowiu, będzie Ci się należeć takiej samej wysokości odszkodowanie, jak w przypadku gdyby kierowca był ubezpieczony. O tym jaka kwota odszkodowania należy Ci się po wypadku pisaliśmy tutaj.

Wypadek drogowy w Irlandii – oszacowanie kosztów naprawy pojazdu.  

Po wypadku drogowym w Irlandii do którego doszło nie z Twojej winy, a w wyniku którego został uszkodzony Twój samochód, powinieneś udać się do jakiegokolwiek warsztatu samochodowego, który dokona przybliżonej wyceny naprawy pojazdu. Jeżeli sprawca wypadku był ubezpieczony, często jego ubezpieczyciel wyśle swojego rzeczoznawcę, w celu przeprowadzenia wyceny strat materialnych poniesionych w wyniku wypadku. Po przeprowadzonej wycenie rzeczoznawcy, ubezpieczalnie często chcą zawrzeć z poszkodowanym ugodę. Pamiętaj jednak, że kwoty proponowane przez ubezpieczycieli, na tym etapie, są często znacząco zaniżane, w stosunku co do kwoty którą mógłbyś uzyskać występując z roszczeniem odszkodowawczym przez Komisję ds. obrażeń (Injuries Board),  w czym nasi prawnicy mogą Ci pomóc.

Jeżeli ucierpiałeś w wypadku drogowym w Irlandii i nie wiesz jak dochodzić swoich praw, skontaktuj się z nami po bezpłatną poradę pod numerem +353 899827413, lub wypełnij formularz kontaktowy, a my do Ciebie oddzwonimy w ciągu 24 godzin.  

Uzyskaj odszkodowanie w 3 prostych krokach

UCIERPIAŁEŚ W WYPADKU

ZGŁOŚ TO DO NAS

ODBIERZ NALEŻNE PIENIĄDZE

KONTAKT TELEFONICZNY

+353 1 254 2006

Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin.

Pomagamy poszkodowanym na terenie całej Irlandii

Przytrafił Ci się wypadek w Irlandii nie z własnej winy? Nieważne, czy mieszkasz w Dublinie, Cork, lub w Sligo. Reprezentujemy klientów na terenie całej Irlandii oraz tych, którzy na stałe przebywają w Polsce.

Kontakt