fbpx

Wypadek drogowy w Irlandii – Co zrobić kiedy uszkodzono mi samochód?

Jeżeli miałeś wypadek drogowy w Irlandii, w skutek którego nie odniosłeś obrażeń cielesnych, aczkolwiek doznałeś strat materialnych w postaci np. uszkodzonego samochodu – podpowiemy Ci co zrobić.

Wypadek drogowy w Irlandii – Co zrobić kiedy uszkodzono mi samochód?

W przypadku kiedy do wypadku drogowego w Irlandii dochodzi z winy innego kierowcy, wtedy ubezpieczyciel winnego będzie odpowiadał za pokrycie szkód wyrządzonych przez ich klienta. Radzimy, żeby natychmiast po wypadku skontaktować się z Gardą, w celu zgłoszenia zaistniałej sytuacji.  W poważniejszych przypadkach Garda może przyjechać na miejsce zgłoszenia, lub przy mniejszych stłuczkach, mogą oni tylko sporządzić notatkę z rozmowy telefonicznej.

Po tym jak zgłosisz wypadek na Gardę, ważne jest, żebyś spisał dane osobowe kierowcy, który spowodował wypadek oraz dane jego polisy ubezpieczeniowej. W miarę możliwości zrób zdjęcia obu pojazdów względem siebie oraz miejsca zdarzenia. Zwróć uwagę na to, czy w pobliżu są jakieś kamery, które mogły zarejestrować zdarzenie.

Wypadek drogowy w Irlandii – zwrotu jakich kosztów mogę dochodzić w przypadku uszkodzonego samochodu?

W przypadku kiedy do wypadku drogowego w Irlandii doszło nie z Twojej winy i został uszkodzony Twój samochód, od ubezpieczyciela winnego, powinieneś otrzymać zwrot kosztów:

  • naprawy pojazdu,
  • wynajmu innego samochodu na czas, kiedy Twój samochód nie był zdatny do jazdy,
  • wartości rzeczy osobistych, które znajdowały się w samochodzie podczas wypadku i w wyniku którego zostały zniszczone lub uszkodzone,
  • holowania i przechowania samochodu, jeżeli nie mogłeś nim sam odjechać z miejsca wypadku.

Jeżeli ucierpiałeś w wypadku drogowym w Irlandii i nie wiesz jak dochodzić swoich praw, skontaktuj się z nami po bezpłatną poradę pod numerem +353899827413, lub wypełnij formularz kontaktowy, a my do Ciebie oddzwonimy w ciągu 24 godzin.

Uzyskaj odszkodowanie w 3 prostych krokach

UCIERPIAŁEŚ W WYPADKU

ZGŁOŚ TO DO NAS

ODBIERZ NALEŻNE PIENIĄDZE

KONTAKT TELEFONICZNY

+353 1 254 2006

Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin.

Pomagamy poszkodowanym na terenie całej Irlandii

Przytrafił Ci się wypadek w Irlandii nie z własnej winy? Nieważne, czy mieszkasz w Dublinie, Cork, lub w Sligo. Reprezentujemy klientów na terenie całej Irlandii oraz tych, którzy na stałe przebywają w Polsce.

Kontakt