fbpx

Wypadek w pracy w Irlandii – 46.000 euro odszkodowania

Marcin pracował fizycznie, kiedy doszło do wypadku w pracy w Irlandii. Podczas załadunku przesyłek, ręcznie podnosząc z poziomu podłogi kolejną z wielu w tym dniu paczek, ważącą około 40 kg., nagle poczuł silny ból  w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Ból był tak mocny, że Marcin nie był w stanie już kontynuować pracy.

Wypadek w pracy w Irlandii – brak obowiązkowego szkolenia 

Poszkodowany niezwłocznie zgłosił wypadek do swojego przełożonego, który spisał raport powypadkowy. Następnego dnia udał się do lekarza, który początkowo zapisał jedynie środki przeciwbólowe. Po paru dniach ból się nasilił do tego stopnia, że Marcin miał trudności ze schylaniem się i poruszaniem. Wtedy lekarz skierował go na rezonans magnetyczny. Badanie wykazało przepuklinę kręgosłupa, czyli wysunięty dyski międzykręgowy w dolnym odcinku pleców.

Po konsultacji z klientem, okazało się, że między innymi poszkodowany nigdy nie został przeszkolony przez swojego pracodawcę z zakresu manual handling – kursu przedstawiającego zasady bezpiecznego podnoszenia. W pracy fizycznej w Irlandii posiadanie takiego szkolenia jest obowiązkowe, a kurs należy odnawiać co 3 lata. Nasz prawnik, w imieniu klienta, złożył wniosek z roszczeniem o odszkodowanie z tytułu wypadku w pracy w Irlandii do Komisji ds. obrażeń (Injuries Board). Po kilku miesiącach komisja wydała orzeczenie, szacując uszczerbek na zdrowiu klienta oraz utratę zarobków z tytułu niezdolności do pracy po wypadku na kwotę odszkodowania 30.000 euro.

46.000 euro odszkodowania za wypadek w pracy w Irlandii

Nasz prawnik przeanalizował decyzję Komisji, lecz się z nią nie zgodził. Zdaniem lekarzy, oprócz uciążliwego bólu, wypadek w pracy w Irlandii spowodował rozwinięcie się choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa oraz pojawiającą się utratę czucia w nogach. Nawet po kilkumiesięcznym okresie rehabilitacji ból nie ustąpił. Prawnik doradził naszemu klientowi, aby nie zgadzał się na propozycję Komisji i zdecydował się złożyć pozew sądowy, walcząc o wyższą kwotę odszkodowania. Marcin początkowo się wahał. Jednakże po namowie prawnika, zdecydował się skierować sprawę o odszkodowanie po wypadku w pracy do sądu. Po kolejnych 13 miesiącach sprawa zakończyła się sukcesem. Sąd przyznał klientowi kwotę 46.000 euro odszkodowania za wypadek w pracy w Irlandii. Ostatecznie kwota odszkodowania wzrosła, ponieważ obrażenia były poważne, a ich leczenie i późniejsza rehabilitacja dość kosztowne, co sąd uwzględnił w swoim orzeczeniu.

Jeżeli ucierpiałeś w wyniku wypadku w pracy w Irlandii i nie wiesz jak dochodzić swoich praw, skontaktuj się z nami po bezpłatną poradę pod numerem +353 899827413, lub wypełnij formularz kontaktowy, a nasi prawnicy skontaktują się z Tobą w ciągu 24 godzin.  

Uzyskaj odszkodowanie w 3 prostych krokach

UCIERPIAŁEŚ W WYPADKU

ZGŁOŚ TO DO NAS

ODBIERZ NALEŻNE PIENIĄDZE

KONTAKT TELEFONICZNY

+353 1 254 2006

Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin.

Pomagamy poszkodowanym na terenie całej Irlandii

Przytrafił Ci się wypadek w Irlandii nie z własnej winy? Nieważne, czy mieszkasz w Dublinie, Cork, lub w Sligo. Reprezentujemy klientów na terenie całej Irlandii oraz tych, którzy na stałe przebywają w Polsce.

Kontakt